TECHNOLOGIE

Komin jest narażony na bardzo wysokie temperatury bądź kwas w przypadku opalania gazem lub olejem opałowym. Ma to bezpośredni wpływ na jego żywotność. Stare, murowane kominy ulegają zniszczeniu, cegła zlasowaniu, co najpierw prowadzi do zaburzenia ciągu kominowego, gdyż zmniejsza się jego przekrój, a w skrajnych przypadkach do wycieku skroplin i przedostania się szkodliwych substancji do wnętrza budynku. Jest to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Dlatego w nowych budynkach najczęściej stosuje się wkłady kominowe, żaro i kwasoodporne. Zabezpiecza to komin przed niszczeniem i w znacznej mierze poprawia bezpieczeństwo użytkowania, jak również żywotność komina.

Gotowe wkłady kominowe można również zamontować w starych kominach. Nasza firma oferuje takie usługi, montując gotowe wkłady kominowe zarówno do budynków nowych, jak i do starych kominów. Doradzamy wybór wkładu biorąc pod uwagę rodzaj urządzeń grzewczych, przekrój komina i jego rodzaj. Jako producent wkładów kominowych kwaso i żaroodpornych mamy doświadczenie zarówno w sferze doradczej, jak i montażowej. Kompleksowość usług i ich profesjonalizm zapewnią Państwu komfort posiadania dobrego, trwałego komina, który przetrwa próbę czasu, kwasu i żaru. Jednocześnie będzie to inwestycja szybka i tańsza, niż jakby zajęło się tym kilka firm.

Warto dodać, że nasze wkłady kominowe zapewniają, że w wypadku zapalenia się sadzy komin nie zmieni swej konstrukcji.

Zamontowanie wkładu kominowego po pierwsze poprawia bezpieczeństwo, ale na tym nie koniec zalet. Poszerzony, czysty i prosty komin, który łatwiej czyścić przekłada się na poprawę cyklu palenia poprzez łatwiejsze rozpalanie, dopalanie się materiału i lepszy ciąg kominowy, a to w prosty sposób prowadzi do oszczędności.